Czas to pieniądz

picture

Masz problem z firmą.
Jeśli kupiłeś produkt a niestety okazał się totalną porażką, wyraż swoją opinie o nim oraz ustrzesz innych przd jego kupieniem.

picture

Our Services

picture

Statystyki forum.
Jesteś nowym użytkownikiem. Tak więc dołącz do grona 1203 użytkowników już zarejestrowanych.

picture

What We Do?

picture

Ostatnio poruszamy temat.
Ten wątek na forum dotyczy produktów wysokiej jakości oraz wykonanych przez grupę ludzi z firmy...

picture

Skalniaki ogrodowe, jakie formy czy wzory?

Skalniaki ogrodowe, jakie formy czy wzory?

Witam. Chcę wykonać skalniak tuż nad oczkiem wodnym. Boję się jednakże, że kwiaty będą posiadały za wilgotno.

enriquess

Posty: 17

 
Ale ja od zawsze marzyłam o skalnym ogrodzie. Teraz moje marzenie powoli staje się rzeczywistością. W swoim ogrodzie mam już cztery skalniaki. W przyszłości planuję to jeszcze rozbudować.

Problem polega na tym, iż już teraz brakuje mi na to czasu.

duduś34

Posty: 23

 
Jeżeli samodzielnie budujemy skalniaki, to warto użyć do ich tworzenia zwykłe otoczaki.

Po pierwsze zawsze jest ich pod dostatkiem, a po drugie to jedne z najbardziej trwałych skał. Łatwo się je transportuje, a te używane w ogrodzie są niezniszczalne.

090913123

Posty: 28

 
Godząc się na stworzenie skalniaka w ogrodzie, nie spodziewałem się, że będzie on wymagał od nas tyle czasu. Co jakiś czas trzeba poobrywać pousychane gałązki, wyplewić chwasty lub dosadzić jakieś kwiaty. Ale zawsze kiedy odpoczywam, mam z niego satysfakcję.

kliwn45

Posty: 13

 
W naszym wypadku postawiliśmy tylko i wyłącznie na wyobraźnię. Nasz przydomowy skalniak zrobiliśmy w niecodziennej formie. Mąż wyłożył kamieniami niewysoki murek, pomiędzy ściankami zostawił lukę, w jaką nasypaliśmy ziemi. Potem posadziliśmy tam pnące byliny, najlepiej prezentuje się pochrzyn.

MrGargamel

Posty: 30

 
Będąc właścicielem skalniaka w ogrodzie, dużą uwagę trzeba zwracać na pędy i kłącza rozrastających się bylin. Niektóre z nich należy co jakiś czas obcinać, albowiem mogą one osłabiać kruchsze rośliny.

Kruk

Posty: 20

 
My podczas planowania skalniaka, zapomnieliśmy o tym, iż byliny błyskawicznie się rozrastają i musieliśmy kilkukrotnie powiększać jego powierzchnię.

Fanatyk

Posty: 19

 
Pomocne przy wybieraniu odpowiednich bylin na nasze skalniaki okazały się artykuły ze strony http://skalniaki.org.

Nawet teraz co jakiś czas odwiedzamy tę stronę, żeby dowiedzieć się czegoś więcej na temat prawidłowego prowadzenia przydomowego ogrodu.

Klarka45

Posty: 11

 
Pewnie, iż do budowy skalniaka można wynająć ogrodników, tylko wydaje mi się, iż ten zrobiony własnymi rękoma wygląda w naszych oczach zawsze najlepiej.

Kruszyn99

Posty: 33